Başkanın Mesajı

Bilgiyi paylaşmayı hedefliyoruz

Yeni Arayışlar Girişimi olarak yola çıkmıştık. Rahmetli Hasan Hüseyin Erkan’ın birleştirici tavrı sayesinde başarılı projelere imza atıldı.

Amaç ülkedeki ve dünyadaki gelişmelere müdahil olmaktı. Bunu tek tek yapamayacağımız için birlikte hareket etmeye ve karar vericileri etkileyerek yapmayı hedeflemiştik. Mümkün olduğu kader bütün siyasi oluşumlara eşit yakınlıkta olmayı hedeflemiştik.

Başladığımız günden bu yana bütün siyasilerle görüşmeler yapıldı. Onlara fikirler aktarıldı. Şimdilerde biraz daha sektörlere dönük çalışmalara ağırlık verildi.

Neredeyse bütün sektörlerin önünü açacak yeni gelişmeler konusunda onları bilgilendirmeye dönük toplantılar düzenlendi ve düzenlenmeye devam ediliyor.

Üniversitelerle, başka derneklerle iş insanı örgütleri ile ilişkiler geliştirip birlikte aktivitelere büyük önem veriliyor.

Bir başka önem verdiğimiz işimiz doğru iş yapanlara ödüllendirmek. Bunu yıllardır yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz.

Ve son olarak iki nokta. Kadın girişimcilerin önünü açmak için Ordu’nun Perşembe İlçesi’nde çok önemli uluslararası bir proje gerçekleştirdik.

Ve İstanbul’da kadın girişimciliğini öne çıkarmak için ödül etkinliği başlattık. Bilginin paylaşıldıkça büyüdüğüne inananlardanız… Bu inançla yolumuza devam ediyoruz…

 

Celal Toprak

YAPDER Başkanı